2016 m. liepos 26 d., antradienis

Fasado šiltinimas

Sveiki, mano vardas Kęstas, esu iš Vilniaus ir pagal profesiją statybininkas. Šioje darbo sferoje turiu ilgalaikę patirtį ir norėčiau pasidalinti savo žiniomis su jumis. Internete pastebėjau, kad fasado šiltinimo tema ir jo technologijos yra labai aktuali ir galima rasti pakankamai informacijos kaip atliekama pilna fasado šiltinimo technologija, tačiau patirtis su klientais parodė, kad daugelis nežino kokias medžiagas yra geriausiai naudoti ir į ką atkreipti daugiausio dėmesio, kai samdomas darbuotojas atlieka namo šiltinimą. Kadangi pats esu dirbęs su skirtingais fasado šiltinimo produktais bei bendravęs su įvairiais technologais kaip ''Caparol'', ''Ceresit'' ir ''Kreisel'', tai manau, kad mano žinios nurodant svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, padės jums gauti aukščiausios kokybės rezultatus. 


Atliekant fasado šiltinimą, patarčiau nenaudoti ''Neoporo'' jeigu yra galimybė. Geriausia alternatyva šiai produkcijai yra EPS 70 pagamintas būtent Lietuvoje. Cokolio darbams tinkamiausi yra Ekstruzdinis polistirolas arba EPS 100. 

Kadangi išsiaiškinome kokias medžiagas reikia naudoti cokoliui, laikas pristatyti pačius pagrindinius aspektus, kuriais reikia susirūpinti atliekant šį darbą. 

Cokolis


1. Prieš klijuojant polistirolą, pamatą visada geriausia pagruntuoti:


2. Tam, kad klijuojant polistirolą būtų galima uždengti po pamatu esantį putplastį, reikia gerai atkasti pamatą:


3. Klijuojant pamatą rekomenduojame naudoti EPS 100 polistirolį ir klijuoti 10 cm žemiau esamo mūro:


4. Atliekant cokolio darbus geriausia yra naudoti ne aliumininį cokolio profilį, o PVC cokolinį profilį, kadangi montuojant aliumininį susidaro šalčio tiltas:


5. Užarmavus cokolį, būtinai yra dedama tepama hidroizoliazija iki tos vietos, kur bus nulinis taškas nuogrindos. Kai tepama hidroizoliacija yra uždėta, ją reikia užtepti ant uždėto cokolinio ''mozaikinio dekoro'' 3-5 cm. Kai tepama hidroizoliacija yra uždėta ir užtepta, ją reikia užtvirtinti drenažine membrana. 

Kai cokolio darbai yra baigti, laikas pradėti PAGRINDINĮ FASADĄ, kuris irgi reikalauja dėmesio norint išgauti kokybiškus rezultatus. Čia svarbiausia yra atkreiptį dėmesį į trys pagrindinius aspektus: polistirolo klijavimą, armavimą ir smeigiavimą. 

1. Polistirolo klijavimas

1.1. Polistirolo lapas turi turėti trys taškus vidinėje pusėje ir tepamas perimetru:


Klijuojant lapą yra svarbu jį įspausti, kad klijai truputį įšlįstų į išorę. 



1.2. Jei blokeliai yra trapūs pvz.:“ gazosilikatiniai“, tai juos būtina gruntuoti:



1.3. Didelį dėmesį reikia skirti langams:

a) vitrininiams langams, virš 2 kv/m, naudoti EJOT 120 profilį:



b) nedideliems langams, iki 2 kv/m, EJOT 108 su tinkleliu:

c) 108 arba 120 profilis yra klijuojamas 2 cm nuo lango krašto: 


d) mes visada dar papildomai klijuojame deformacinę juostą EJOT, kuri išsiplečia 12/6 mm:


e) klijuojant deformacinę juostą aplink langą yra labai svarbu , kad polistirolas būtų gražiai prigludęs prie lango krašto ir 108 profilio, pilnai uždengiant lango rėmą 2 сm:




DĖMESIO!!! Taip klijuoti prie langų negalima.



f) išneštiems langams reikia kruopščiai išpjauti polistirolą:


g) būtinai aplink langus turi būti „batas“ iš polistirolo ir paklijuoti įtempėjai.

h) į vidinius lango kraštų kampus būtinai reikia įklijuoti papildoma kampą iš tinklelio, kuris yra klijuojamas jau formuojant langokraštį.  Jokiu būdu  kampas iš tinklelio neturi būti įspaustas gyliai i armavimo skiedinį, nes  būtinai bus trūkimas kampe: 



i) prieš armavimą būtina užsandarinti visas siūles tarp polistirolo naudojant poliritaninius klijus arba tam skirtas mažo plitimo putas kaip „Capatect B1“. Visą polistirolą kruopščiai nušveisti tam, kad po dekoro uždėjimo išvengtūmėte galimybės suskaičiuoti visus paklijuotus polistirolo lapus.

2. Armavimas


Armavimą geriausiai yra atlikti prieš dedant dekoratyvinį tinką. Įrankiai, kurie turi būti naudojami yra trintuvė su dantukais ne mažiau 10 mm ir tinklelis 160 mkr, kadangi tik tokiu būdu išgausite 4 mm armavimo mišinio storį. Kai reikia paruošti klinkerį prieš klijuojant, reikia naudoti trintuvę su dantukais ne mažiau 12 mm ir tinklelį 200 mkr. Abiems atvejais armavimo tinklelis būtinai turi būti įskandintas į 1/3 armavimo mišinio.




3. Smeigiavimas

3.1. Jei smeigių tvirtinimą atliekate ten, kur vėliau dėsite dekorą,  geriausia naudoti EJOT H4 eco smeigę:


3.2. Jei smeigių tvirtinimą atliekate ten, kur vėliau klijuosis klinkeris, tai geriausia naudoti  sukamą smeigę EJOTHERM STR U2 G:


3.3. Smeigių tvirtinimą geriausia atlikti naudojat smeigių uždengimui polistirolo tabletes:


NEMOKAMA KONSULTACIJA TELEFONU. SU MALONUMU ATSAKYSIU Į JUMS RŪPIMUS KLAUSIMUS. 







20 komentarų:

  1. Sveiki. Kodėl geriau nenaudoti neoporo? Dabar žiūriu kaip tik visi pagrinde neopora naudoja.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sveiki,
      1.Neopore yra daug granulių, kurios mažina sukibimą;
      2. Ji geriausiai naudoti, ten kur negalima storinti sienos, dėl kažkokių priežasčių.
      Kaip meistras galiu jums papasakoti iš savo praktikos. Kaip žinote Neoporas yra pilkos spalvos ir kai ji klijuoji salėta diena, tai jis taip įkaista, kad neįmanoma paliesti su ranka. Jis gaudamas tiesioginius saulės spindulius ant vieno metro padidėja 1,5 cm ir sekančią dieną 80%jus pamatysite, kad Neoporas atstojojęs nuo sienos, kad to neįvyktų Neoporą saulėta diena, o būtent pietinę pusę reikia apsaugoti (per visą sieną uždengti brezentu ar nors tinkleliu, iš šlango laistyti ant paklijuoto Neoporo). Dauguma statybininkų, nei uždengia, nei laisto, kadangi už tai niekas nemoka, o sekančia diena, atėja į darbą tiesiog užklijuoja viršutinę eilę ir šeimininkas to tiesiog nepamato, o vėliau smeigės kažkiek laikys, bet tai neišeitis. Nedidelis patarimas, jei jau klijuosite Neoporu , nepatingėkite pažiūrėti iš ryto ir ypač pietinę pusę ar visi Neoporo lapai laikosi, jums tiesiog reikia pažiūrėti į viršutinę siūlę. Atstojusi Neoporą, būtinai reikia iš naujo perklijuoti. Jei nelabai kažką nesupratot, tai galite paskambinti be problemų paaiškinsiu.

      Panaikinti
  2. Labas, norėjau paklausti, ar būtina smeigiuoti 20cm polistirolą vieno aukšto namui? Klijuoti žadu poliaretaninias (ct84) klijais. Nebus klinkerio, tik dekoras dažytas.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Smeigevimas atliekamas nuo vėjo gūsių. Kiek smeigių reikia priklauso kokiam regione namas stovi ( pvz.: Klaipėdoje jų tikrai daugiau reikia, nei Vilniuje, kadangi prie juros dideli vėjai), ar aukštumoje. Smeigių kiekis turėtų būti nurodomos jūsų namo šiltinimo projekte.
    Jei projekte nenurodyta kiek reikia smeigių, kas dažniausiai yra tai pačiam patarčiau smeigiuoti visą namą, nesvarbu kad jis vieno aukšto, kadangi klijuosite su poliaretaniniais klijais (šie klijai laiko prasčiau, nei įprastiniai). O jei klijuosite Capatect-Dämmkleber 185, tai tikrai užteks aplink langus ir kampuose.

    AtsakytiPanaikinti
  4. Sveiki, pries metus laiko apklijavome namo fasada polisteroliu(pilku), dabar prisiruoseme atlikti tolimesnius vaiksmus ir ziurime, kad polisterolio pavirsius trupa - byra kaip miltai. Kaip elgtis toliau? Informacijos apie tai, jog negalima stabdyti namo siltinimo darbu internete neradome ir nemaneme, kad tokia bloga situacija pataps....Aciu uz atsakyma.

    AtsakytiPanaikinti
  5. Jokių problemų tikrai nėra, tiesiog paimkite porostirolinę šveityklę „Tarka“ ir nušveiskite visą fasadą , greičiausiai reikės nušveisti viršutinį putplasčio sluoksnį 2-3mm ir toliau galėsite tęsti šiltinimo darbūs.

    AtsakytiPanaikinti
  6. Dėkui už puikius patarimus. Reikės ir mums cokolio šiltinimą pasidaryti.

    AtsakytiPanaikinti
  7. Sveiki, Žadu dėti klinkerio plytelės 14mm storio. Namas vieno auksto apšiltintas 25cm neoporu. Namo aukštis 4metrai. Smeiges 30cm ilgio. Sienai tenka apie 3,5 - 4vnt. M2. ( Sienos kvadratūra / smeigiu skaičius )

    Domina jūsų nuomonė ar tai +/- 4 smeiges ar yra pakankamas kiekis tokių atveju.??

    AtsakytiPanaikinti
  8. Mes naudojame smeiges STRU Ejot,jos yra sukamas( nekalamos). Smeiges sukame i auksti kas 50cm i sona 33cm.Armavimo sluoksnis turi buti 6mm ir tinklas 200g.

    AtsakytiPanaikinti
  9. Jei tinko sluoksnis bus 2-4mm tai kas gali atsitikti? Ar įmanoma kaip patikrinti koks tinko sluoksnio storis ?

    AtsakytiPanaikinti
  10. 2mm, tai tikrai nesamone. Gal ir su 4mm nieko neatsitiks, bet yra tokie reikalavimai, kuriu reikia laikytis. 4mm turi buti pries dekora dedant ir 6mm pries klinkerio klijavima.Tinklas i armavimo misini turi buti iskandintas i 1/3, tai yra jei armavimo misini padalinsime i 3 dalys, tai 2/3 armavimo misinio prie putplascio,tinklas ir 1/3 armavimo. Visas armavimo misinis kartu su tinklu turi buti uzdetas per viena karta ir kol dregmas turi buti susmeigiuotas. Patikrinti galite ispjoves is 10x10cm kazkioje nezymioje vietoje sienos fragmenta ir po to uztaisyti.
    Uzeikite i sia nuoroda:
    https://www.youtube.com/results?search_query=867051121

    AtsakytiPanaikinti
  11. Gerai kad paskaiciau as galvojau kad profilis klijuojasi salia polistirolo. pasirodo reikia po polistirolu ileisti... ��buciau prisidirbes. O koks profilis klijuojasi aplink langokrasti? ir po palange? reik su nulasejimu ar uztenka paprasto kampinio ?

    AtsakytiPanaikinti
  12. ir gal patartumet kaip paskaiciuoti smeigiu skaiciu? plotas 160kv m2. Bus struktura. 🙄

    AtsakytiPanaikinti
  13. Naudokite 120 Ejot butinai, tai geriausias sprendimas. 108 profili naudokite po palange. Nulasejimo profili galite deti ant virsutinio langokrascio, bet man asmeniskai neestetiska. Visada stengiuosi itikinti seimininkus virsutini langokrasti daryti 90 laipsniu ir deti isorini paprasta kampa.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sveiki,
      1. Gamintojo rekomenduojama tamsiems langams ir virs 2kv.m. montuoti 120 profilius. Ar yra skirtumas jei visur ir po palange montuosiu 120 profili? Minejot, kad po palange naudoti 108 profili.
      2. Ar tarpu uzputimui esat naudoje Penosil EPS/XPS putas? Ar geriau patartumet likti prie jusu rekomentuotum Ceresit ar Caporal putu?
      3. Kaip manot ar pakanka klinkerio klijavimui 6vnt smeigiu i kv.m? Sienos aukstis apie 3m.
      4. Vidiniams kampams naudojate kampo formos profili, kur tik tinklelis? O isoriniams ir angokrasciams PVC profili su tinkleliu?
      Aciu uz atsakymus.

      Panaikinti
  14. Greiciausiai pas vieno auksto namas, tai patarciau smeigiuoti tik isoriniuose namo kampuose ir aplink langus. Tikrai pakaks ir neverta gaisti pinigu. Jei butu klinkeris, tai cia jau rimciau reikia ziureti i smeigiavima. O smeigiavimas tai tik pritaikitas, kaip papildoma apsauga nuo vejo. Jei butu pas jus namas 15 m aukscio , stovetu klaipedos apskrity ir dar prie pacios juros :), tai taip tada gal ir rimciau reiketu i tai ziureti.Na o jei norite ramiau miegoti, tai ant 160 m2 nupirkite 500 smeigiu ir varykite kas 50 cm i virsu ir apacia:)

    AtsakytiPanaikinti
  15. Dekui, Kestai uz patarimus. Samdyciau tikrai zmones kad darytu, bet kai pinigu ne kalnai ir statai is algos tai tenka paciam sukti galva kaip viska daryti :)) O kokius klijus geriau naudoti klijavimui armavimui? As pamata silciau su knauf P. Bet kiek skaitau visi ceresita arba caparol ima.

    AtsakytiPanaikinti
  16. Sveiki,
    fasadas užarmuotas naudojant armavino tinklą, kurio tinklelio masė 160 g/m2, naudotos smeigės EJOT ejotherm S1. Kokį dekorą galima būtų pasirinkti? Tik dekoratyvinį tinką? Ar galimas ir klinkeris? Galbūt lanksčios klinkerio plytelės galimos? Ar norint kliejuoti klinkerį būtina dar kartą užarmuoti 160 g/m2 tinkleliu ir vėl susmeigiuoti?

    AtsakytiPanaikinti
  17. Rinkites Caparol silikonini arba Nano.Sis uzarmavimas klinkerio klijavimui netinka.Lankscias galite klijuoti.Norint klijuoti klinkeri reikia dar karta uzarmuoti ir armavimo storis turi buti ne maziau 6mm ir smeigiuoti neisdziuvus armavimo misiniui 33cmx33cm, smeiges turi buti sukamos Ejot stru

    AtsakytiPanaikinti